Najnowocześniejszy Tomograf Komputerowy oraz USG w naszym szpitalu !

Zarówno tomograf jak i usg od kilku tygodni służą naszym pacjentom.. Dzięki dotacji z budżetu państwa dla Powiatu Zielonogórskiego i ogromnego wsparcia Pana Jerzego Materny – posła na sejm, w naszej placówce stanął nowoczesny tomograf. Dotacja rządowa to ponad 2 miliony złotych oraz blisko 600 tysięcy wsparcia od powiatu. Jak mówił podczas otwarcia dyrektor szpitala Wojciech Świtała – tak nowoczesna pracownia wesprze pacjentów z całego województwa, co oczywiście przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na badanie. Porównując ilość pacjentów i prace starego tomografu już widzimy, że w miesiącu styczniu przyjęliśmy o 50% więcej pacjentów niż w styczniu ubiegłego roku.

Tomograf to nie jedyne nowe urządzenie, które od kilku tygodni pracuje na pełnych obrotach. Mowa o nowoczesnym USG. Jak mówił dyrektor – wiele jednostek chorobowych można zdiagnozować już na etapie badania właśnie aparatem usg, a ten który mamy jest jednym z najnowocześniejszych obecnie na rynku co przekłada się na jakość pracy, ale co najważniejsze na diagnozowanie pacjentów. Wsparcie jakie otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Lubuskiego to ponad 300 tysięcy złotych właśnie na zakup tego urządzenia.

– Otwarcie pracowni było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu ludzi, dlatego dziękujemy naszym radnym którzy zawsze wspierają nasz rozwój. Wspierali nas również Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, oraz starosta. – Nie mam nic ważniejszego niż zdrowie, ponad wszelkimi podziałami wszystkim nam zależało na pozyskaniu funduszy. Ciesze się, że wszyscy mogliśmy przyczynić się do poprawy jakości pracy lekarzy, ale w szczególności do poprawy jakości leczenia – mówił Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz.

https://gorzow.tvp.pl/75703684/sulechowski-szpital-bedzie-mogl-przyjmowac-wiecej-pacjentow-wszystko-dzieki-

Skip to content